Pochłaniacze Wilgoci

POCHŁANIACZE WILGOCI DRI-PACK

dri pack, pochłaniacz, wilgoć

Pochłaniacz wilgoci Dri-Pack jest bardzo higroskopijną substancją, która powoduje lub podtrzymuje stan suchości (odwodnienie) w swoim lokalnym otoczeniu w szczelnie zamkniętym opakowaniu zbiorczym lub jednostkowym.

Pochłaniacze wilgoci Dri-Pack można i należy stosować wszędzie tam, gdzie w przypadku pakowania problemem staje się wilgoć oraz kondensacja pary wodnej. O tym, że wilgoć jest zjawiskiem destrukcyjnym dla produktów nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Rdza, pleśń, odór, odklejanie się etykiet, efekt brudnego nalotu na powierzchniach (kurz połączony z wilgocią) to bardzo częste skutki nie stosowania osuszaczy. Osuszacz Dri-Pack jest nietoksyczny i niekorozyjny, a poddany testom w zmiennych warunkach wykazuje wysoką skuteczność i stabilną formułę chemiczną. Pochłaniacz
Dri-Pack to najczęściej stosowany środek osuszający i jest uważany za najwyższy stopień ochrony produktów przed wilgocią.

Pochłaniacze znajdują szereg zastosowań w przemyśle opakowaniowym, handlu, produkcji i rzemiośle.
W pierwszej kolejności nadają się do tego, by umieszczać je w kartonach, pojemnikach, skrzynkach lub bezpośrednio w workach foliowych. Osuszacze powodują lepszą ochronę pakowanych dóbr, m.in. wyrobów chemicznych, narzędzi metalowych, rozmaitych maszyn i urządzeń, elektroniki, materiałów syntetycznych. Ponieważ nie emitują jakiegokolwiek zapachu i są pochodzenia naturalnego mogą być stosowane dla zabezpieczenia produktów spożywczych, farmaceutycznych itp

Co zatem w największej mierze świadczy o ich funkcjonalności?

Największym atutem jest fakt, że pochłaniacze Dri - Pack zachowują zdolność adsorpcyjną, czyli wchłaniania wilgoci, przez okres aż trzy razy dłuższy niż ma to miejsce w przypadku środków osuszających tzw. dessicantów chemicznych. Będąc chemicznie obojętnymi są przy okazji nieszkodliwe dla środowiska naturalnego, co odgrywa dzisiaj niebagatelną rolę zarówno z użytkowego jak i wizerunkowego punktu widzenia. Z ich chemiczną obojętnością wiąże się również fakt posiadania przez nie odczynu PH neutralnego ( PH-7 ).

Skład pochłaniaczy Dri-Pack nie jest skomplikowany. Na ich zawartość składa się bowiem specjalna kompozycja naturalnych minerałów, ktora umieszczona jest w specjalnych w torebkach. Saszetki mogą być wykonane w różnych konfiguracjach w zależności od potrzeb zabezpieczanych produktów. Każda torebka jest tak skonstruwana, aby możliwe było swobodne przenikanie przez nie zawilgoconego powietrza, lecz nie wydostawanie się zgromadzonej wody na zewnątrz.

POCHŁANIACZE WILGOCI DRI-PACK SPEŁNIAJĄ WYMAGANIA NASTEPUJĄCYCH NORM :
  • MILD 3464 (USA)
  • DIN 55473 (D)
  • NFH 00321 (F)
  • NFH 00320 (F)

POCHŁANIACZE DRI-PACK DOSTEPNE SĄ W NASTĘPUJĄCYCH JEDNOSTKACH :

Jednostka321684211/21/31/6
Waga w gramach1200570285140703517126
Ilość w kartonie18356012020030070015002000

Firma Scan – Pack gwarantuje, iż na każdym etapie współpracy jest w stanie udzielić dodatkowych informacji oraz służyć radą, co do sposobów używania pochłaniaczy wilgoci Dri – Pack. Zainteresowanym przedstawia też kalkulację ich stosowania.

Dri-Pack