Pochłaniacze Wilgoci

WSKAŻNIKI WILGOCI. WILGOĆ NIE MA ŻADNYCH SZANS !

wskaźniki wilgoci, pochłaniacz, wilgoć

Nie tylko pochłanianie wilgoci, ale także jej kontrola wewnątrz opakowania stanowi czynność chroniąca umieszczony w opakowaniu produkt. Dlatego też w ofercie Scan Pack znalazły się również wskaźniki wilgoci.

Wspólnie z pochłaniaczami wilgoci jako najczęściej stosowane dodatkowe zabezpieczenie wykorzystywane są wskaźniki wilgoci. Pozwalają one na kontrolę wilgoci wewnątrz opakowania. Powstają z tektury, są zaimpregnowane, a ich użycie i odczytywanie nie nastręcza kłopotów.

Nie zawierają chlorku kobaltu. Jest to o tyle istotne, gdyż często Chlorek kobaltu jest używany jako wskaźnik wilgoci.

Działanie wskaźnika jest proste. Polega po prostu na zmianie barwy. Jeśli w danym otoczeniu występowała wilgoć, barwa wskaźnika z np. brązowej zmienia się w niebieską. Wskaźniki znajdują zastosowanie w wielu branżach przemysłu.

Aktualny asortyment Scan Pack obejmuje szeroką gamę wskaźników, o różnych skalach wskazujących poziom zawilgocenia produktu ( od 5 proc. do 60 proc. ).

Przykładowo wskaźnik wilgoci 5 proc., 10 proc., 15 proc.: (bez kobaltu ) został specjalnie opracowany dla przemysłu półprzewodników, tak aby zapewnić bardzo dobrą dokładność odczytu w otoczeniu o niskim poziomie wilgotności względnej.

wskaźnik, wilgoć, Jadec J-STD-033B Wskaźnik wilgoci 5 proc., 10 proc., 60 proc. zawiera nowy układ wskaźnika, który spełnia wymagania normy Jadec J-STD-033B. Został on specjalnie opracowany dla branży elektronicznej, półprzewodników i dołączany jest do wnętrza opakowania.

6-stopniowa skala, wskaźnik Jeszcze jednym rozwiązaniem w ofercie firmy jest wskaźnik wilgoci o sześciostopniowej skali. Takie wskaźnik wilgoci o skali 10 proc., 20 proc., 30 proc., 40 proc., 50 proc., 60 proc. wykorzystywane są w szerokim zakresie opakowań.

detektor deszczu lub wilgoci Oprócz wskaźników wilgoci oferujemy także tzw. samoprzylepny detektor deszczu lub wilgoci.

Wskazuje on, czy towary w czasie transportu lub magazynowania miały kontakt z deszczem, cieczą lub wilgocią. Detektor można przykleić na każdym opakowaniu lub towarze, a informacje z niego uzyskiwane są bardzo łatwe do odczytania. Przekazywana użytkownikowi informacja następuje w postaci zmiany koloru i jest ona trwała.