Z nami Twoje produkty
będą bezpieczne!

Kontenerowe pochłaniacze wilgoci - dlaczego warto stosować?

kontenerowe pochłaniacze wilgoci

Kontenerowe pochłaniacze wilgoci służą do usuwania nadmiaru wilgoci z powietrza w kontenerach transportowych lub magazynowych. Wilgoć może być szkodliwa dla ładunku, ponieważ może powodować korozję, pleśń, grzyby lub zniszczenie opakowań. Kontenerowe pochłaniacze wilgoci zapobiegają temu poprzez pochłanianie wilgoci z powietrza i przechowywanie jej w specjalnym zbiorniku lub worku.

Istnieją różne rodzaje kontenerowych pochłaniaczy wilgoci, w zależności od ich sposobu działania, pojemności i kosztu. Niektóre z nich to:

  • Pochłaniacze wilgoci na bazie soli: wykorzystują sól higroskopijną, która wiąże się z cząsteczkami wody i tworzy roztwór solny. Są tanie i łatwe w użyciu, ale mają niską pojemność i mogą przeciekać lub kapać.
  • Pochłaniacze wilgoci na bazie żelu krzemionkowego: wykorzystują żel krzemionkowy, który adsorbuje wilgoć na swojej powierzchni. Są droższe i trudniejsze w użyciu, ale mają wysoką pojemność i nie przeciekają i nie kapią.
  • Pochłaniacze wilgoci na bazie katalizatora: wykorzystują katalizator, który reaguje z wodą i wydziela ciepło. Są bardzo drogie i skomplikowane w użyciu, ale są bardzo skuteczne i nie wymagają wymiany.

Kontenerowe pochłaniacze wilgoci są ważnym elementem ochrony ładunku przed uszkodzeniem przez wilgoć. Aby wybrać odpowiedni pochłaniacz wilgoci dla swojego kontenera, należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak: rodzaj i ilość ładunku, czas i warunki transportu lub magazynowania, budżet i preferencje. Kontenerowe pochłaniacze wilgoci mogą znacznie poprawić jakość i bezpieczeństwo ładunku oraz zmniejszyć ryzyko strat finansowych lub prawnych.

POSIADAMY POCHŁANIACZE WILGOCI ZGODNE Z NORMAMI :

  • DIN 55473 - Norma DIN Niemieckiego Instytutu Standaryzacji 
  • MIL 3464E - Norma Sił Zbrojnych USA
  • NFH00320 - Norma Francuska

ScanPack S.J.     
Przemysłowe pochłaniacze wilgoci

Firma ScanPack od ponad 30 lat specjalizuje się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań w zakresie pakowania, magazynowania i transportu produktów. Jednym z fundamentów naszej oferty są środki i materiały służące zabezpieczeniu ładunków. Wśród nich na szczególne wyróżnienie zasługują pochłaniacze wilgoci (osuszacze), które skutecznie ochronią Państwa produkty przed wilgocią i kondensacją pary wodnej. Pochłaniacz wilgoci w opakowaniu daje pewność, że Państwa produkty nie zostaną poddane destrukcyjnemu działaniu wilgoci. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą! 

Masz pytania? Napisz do nas!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez ScanPack Spółka Jawna powyższych danych osobowych w celu marketingu bezpośredniego za pośrednictwem podanego numeru telefonu lub adresu e-mail. 
CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.