Pochłaniacz Wilgoci

Pochłaniacz wilgoci to niezbędny środek, który powinien znajdować się w każdym opakowaniu jednostkowym i zbiorczym. Służy bowiem zabezpieczeniu transportowanych i magazynowanych produktów. Zastosowanie pochłaniacza wilgoci to najlepsze z możliwych rozwiązań w zakresie skutecznej ochrony produktów przed szkodliwym działaniem wilgoci i kondensacji pary wodnej.

Dlaczego wilgoć jest szkodliwa?

Wilgoć w szczelnie zamkniętych opakowaniach wywołuje takie zjawiska jak brudny nalot, przykry zapach, ale i korozję czy pleśnienie, a co za tym idzie częściowe lub całkowite zniszczenie transportowanych produktów.

Jak działa pochłaniacz wilgoci?

Specjalna mieszanka składników pochłaniacza wilgoci powoduje przyciąganie cząsteczek wody z otoczenia (adsorpcję), a jednocześnie uniemożliwia wydostawanie się wilgoci na zewnątrz saszetki pochłaniacza.

Zastosowanie pochłaniacza wilgoci

Pochłaniacz wilgoci może zostać umieszczony w opakowaniu kartonowym, worku foliowym, pojemniku, skrzyni, a nawet w kontenerze. Jednym słowem wszędzie tam, gdzie może pojawić się wilgoć.

Jakie produkty możemy chronić stosując pochłaniacze wilgoci?

Każdy produkt, który tego wymaga, a w szczególności:
  • komputery,
  • podzespoły elektroniczne,
  • urządzenia precyzyjne i optyczne,
  • wyroby metalowe,
  • wyroby obuwnicze i skórzane,
  • artykuły spożywcze i rolne
  • wyroby farmaceutyczne i inne.

W jakiej formie występują pochłaniacze wilgoci?

Pochłaniacze wilgoci umieszczone są w różnej wielkości torebkach (od 0,3 do 2000g), przez które wchłaniana jest wilgoć z produktów i otoczenia. Pochłaniacz wilgoci możemy umieścić bezpośrednio w opakowaniu jednostkowym produktu albo w opakowaniu zbiorczym. Wielkość i ilość pochłaniaczy dobierana jest indywidualnie w zależności od transportowanego towaru.

Wpływ pochłaniaczy wilgoci na środowisko

Pochłaniacze wilgoci oferowane przez firmę ScanPack są złożone z naturalnych składników. Nie zawierają DMF (Dimethyl Fumarete) ani innych szkodliwych substancji.

Pochłaniacz wilgoci - dlaczego warto?

Zastosowanie pochłaniacza wilgoci jest o wiele tańsze niż rekompensata możliwych strat wywołanych destrukcyjnym działaniem wilgoci.