Pochłaniacze Wilgoci

POCHŁANIACZE WILGOCI SILICA GEL

Pochłaniacze wilgoci Silica Gel należą do grupy chemicznych środków osuszających. Ich główną rolą jest ochrona produktów przed szkodliwym działaniem wilgoci, nie rzadko pojawiającej się w małych i zamkniętych opakowaniach.

Właściwości

Pochłaniacze Silica Gel (silikażel, silika żel) składają się w 99 procentach z kryształków dwutlenku krzemu (SiO2), które posiadają właściwości osuszające. Dlatego też wymieniamy je wśród desykantów, czyli środków suszących służących usuwaniu wilgoci z materiałów. Możemy określić, że rolą pochłaniaczy wilgoci jest wiązanie cząsteczek wody, które przemieszczają się w kierunku środka suszącego. Ta właściwość czyni pochłaniacze odpowiednimi do szerokiego zastosowania w celu ochrony pakowanych produktów przed wilgocią.

Zastosowanie

Pochłaniacze wilgoci Silica Gel proponujemy w pyłoodpornych torebkach, które w łatwy sposób można rozmieszczać w nawet niewielkich rozmiarów opakowaniach produktów. I tak pochłaniacze SIlica Gel można stosować jako środek zabezpieczający sprzęt elektroniczny i precyzyjny, wyroby skórzane, wyroby medyczne i farmaceutyczne oraz wiele innych produktów, które wymagają szczególnej ochrony przed wilgocią.

Pochłaniacze Silica Gel posiadają szereg nieocenionych zalet, z pośród których należy wyróżnić efektywność i szybkość działania. Są również niedrogie, szczególnie mając na uwadze koszty, które trzeba by ponieść w przypadku zawilgocenia produktów. Stanowią więc niezastąpiony środek zabezpieczający nie tylko przechowywane wyroby, ale i środki finansowe przed nie planowanymi wydatkami.

Pochłaniacze wilgoci Silica Gel oferujmy w następujących opakowaniach jednostkowych:

Jednostka168421
Waga opakowania480gr240gr120gr60gr30gr
silica gel w opakowaniach TYVEK silica gel w pojemnikach

W zależności od przeznaczenia pochłaniacze wilgoci pakowane są w 2 rodzaje opakowań. Pierwszą grupę stanowią pochłaniacze Micro Bag. Są to pochłaniacze pakowane w bardzo małych rozmiarów pyłoszczelne torebki typu Tyvek. Możemy w nich stosować różne środki pochłaniające wilgoć. Pochłaniacze Micro Bag doskonale sprawdzają się w sektorze żywnościowym, medycznym, w optyce i elektronice.

Do drugiej grupy należą pochłaniacze wilgoci znajdujące się w specjalnych pojemnikach z tworzyw sztucznych. Pochłaniacze w tej formie szczególnie popularne są w przemyśle farmaceutycznym. Aplikowane są bezpośrednio z pojemników do opakowań z lekami. Pochłaniacze te mogą być także wypełnione rozmaitymi środkami pochłaniającymi wilgoć i występują w opakowaniach różnych rozmiarów.

Aby dokładnie określić rodzaj oraz ilość pochłaniaczy potrzebną do ochrony Państwa produktów zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy z przyjemnością odpowiedzą na Państwa pytania.